Działania JAMAJ EVENTS

11/28/2013

Eight Park - first view (foto-wideo)Dziś mieliśmy okazję zajrzeć na nowo powstający skateparku EIGHT PARK. Cały obiekt zapowiada się obiecująco, dlatego postanowiliśmy sprawdzić wszystko osobiście. Budynek, w której sie mieści to dawny obiekt do sqasha. Bardzo wysoka hala podobnych rozmiarów do tej w Białymstoku. Wszystko w idealnym stanie, pomalowane, ocieplone i ładnie oświetlone.

Projekt, który przedstawiony został na profilu FB skateparku uległ dużym zmianom. Na sekcji streetowej przy ścianie pozostanie tylko piramidka, szerokie banki i podwyższenie z małymi quaterami zakończonymi wallem. Obok stoi bardzo przyzwoity quater z półką i łagodnym profilem, co daje możliwości transferów i wklejania się między poziomami. Koncepcja całej pozostałej części to duże quatery rozdzielone spinem, minirampa zakończona funboxem, sporo grindboxów i bardziej mobilnych przeszkód.

Wszystko wbrew wcześniejszym obawom posiada całkiem przyjemne kąty co w połączeniu z rozstawieniem powinno dać ciekawe efekty. Będąc na miejscu spojrzeliśmy również na sposób budowania konstrukcji i z pewnością będa one solidne, wszystkie przeszkody obite są deskami, na które pójdzie sklejka. Z tego co dowiedzieliśmy się od obsługi, wejście na park kosztowało będzie 10 ziko w tygodniu i ok 16 w weekend i dni wolne. Ogólnie dostępne będą tzw "nocki" oraz opcje z karnetami. Całość mieści się około 150 metrów od przystanku autobusowego BUKOWIECKA, do którego z dworca Wileńskiego dojedziemy w 12-17 min (sprawdziliśmy osobiście).

Skatepark poza zwyczajnymi dniami dla korzystających z obiektu posiadał będzie kilka imprez cyklicznych jak, jamy, zawody i sesje. Hala, w której mieści się EIGHT PARK jest ogrzewana dlatego nawet w najmroźniejsze dni temperatura nie powinna spaść tam poniżej zera. Ciekawe jest to że projekt oraz koszta budowy pokrywają zajawkowicze którzy odpowiedzialni są za całość. Nie ma jeszcze sponsorów, patronów itd. Wszystko robione jest z pełnej zajawki i chęci wybudowania czegoś nowego. Czekamy na rozwój sytuacji i trzymamy kciuki za powodzenie pomysłu.

Dodatkowo wideo z dzisejszej wizyty na miejscówce.